• Դեսպան. Նախապատրաստվում է Եգիպտոսի նախագահի այցն Ադրբեջան
«Ակնկալվում է՝ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ, Նորին Գերազանցություն պարոն Աբդուլ Ֆաթթահ աս-Սիսիի այցը Ադրբեջան»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է՝ Ադրբեջանում Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հիշամ Մոհամեդ Նագի Աբդել Համիդը։
Դիվանագետը նշել է, որ այց կատարելու հրավերը մնում է ուժի մեջ. «Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ, Նորին Գերազանցություն պարոն Իլհամ Ալիևը Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության նախագահ պարոն Աբդուլ Ֆաթթահ ալ-Սիսիին հրավիրել է այցելել Ադրբեջան, սակայն համավարակի պատճառով այս այցը չկայացավ, և այնուհետև այդ հրավերը նորացվել է։ Այս պահին այցի նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում, սակայն այցի օրվա մասին ստույգ տեղեկություն չկա։ Բայց այցը սպասելի է»,- ասել է նա։

28 Ноября 2022 - 15:37
«Ожидается визит в Азербайджан Президента Арабской Республики Египет Его Превосходительства господина Абдул-Фаттаха ас-Сиси».
Как передает Armenia.Az, об этом сказал чрезвычайный и полномочный посол Арабской Республики Египет в Азербайджане Хишам Мохамед Наги Абдель Хамид.
Дипломат отметил, что приглашение совершить визит остается в силе: «Президент Азербайджанской Республики Его Превосходительство господин Ильхам Алиев пригласил Президента Арабской Республики Египет господина Абдул-Фаттаха ас-Сиси посетить Азербайджан, но из-за пандемии этот визит не состоялся и затем это приглашение было обновлено. В настоящее время идет подготовка к визиту, ведется работа, но точной информации о том, в какой день состоится визит, нет. Но визит ожидается», - отметил он.