28 Նոյեմբերի 2022 - 09:45
Նոյեմբերի 27-ի ժամը 17:10-ից նոյեմբերի 28-ի 01:25-ը, հայկական զինված ուժերի ստորաբաժանումները Բասարքեչարի շրջանի Աշաղը Շորժա և Կարաիման բնակավայրերի, Թովուզգալայի շրջանի Չինարլը գյուղի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից գնդակոծել են Քելբաջարի շրջանի Յելլիջա, Դաշքեսանի շրջանի Աստաֆ և Թովուզի շրջանի Աղդամ գյուղերի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր:
Բացի այդ, նոյեմբերի 27-ի ժամը 19:35-ից մինչև նոյեմբերի 28-ի 08:10-ը, ռուս խաղաղապահների ժամանակավոր վերահսկողության տակ գտնվող ադրբեջանական տարածքներում տեղակայված հայկական անօրինական զինված կազմավորման անդամները կրկին գնդակոծել են ադրբեջանական բանակի դիրքերը Շուշայի, Խոջավենդի, Խոջալուի և Աղդամի ուղղությամբ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկվել են համարժեք պատասխան միջոցառումներ։

28 Ноября 2022 - 09:23
С 17:10 27 ноября до 01: 25 28 ноября подразделения Вооруженных сил Армении с позиций, расположенных в направлениях населенных пунктов Ашагы Шорджа и Караиман Басаркечарского района, Чинарлы Товузгалинского района, обстреляли из стрелкового оружия различного калибра позиции азербайджанской армии расположенные в направлении населенных пунктов Йеллиджа Кяльбаджарского района, Астаф Дашкесанского района, Агдам Товузского района.
Кроме того, с 19:35 27 ноября по 08:10 28 ноября членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно дислоцируются российские миротворцы, были обстреляны позиции нашей армии в Шушинском, Ходжавендском, Ходжалинском и Агдамском районах.
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Минобороны, подразделения азербайджанской армии приняли адекватные ответные меры.