29 Սեպտեմբերի 2022 - 17:47
Պաշտոնական այցով Վրաստանում գտնվող Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Քերիմ Վելիևի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 29-ին այցելել է Թբիլիսիի մերձակայքում գտնվող Կրծանիսի ազգային ուսումնամարզական կենտրոն:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ վկայակոչելով պաշտպանության նախարարությանը, կազմակերպված ճեպազրույցում ադրբեջանական պատվիրակությունը մանրամասն տեղեկացվել է կենտրոնի պատմության և գործունեության վերաբերյալ։
Այնուհետև պատվիրակությունն այցելել է «Դելտա» գիտական ռազմատեխնիկական կենտրոն։ Ուսումնասիրվել է կենտրոնի կողմից արտադրված ռազմական տեխնիկան և սարքավորումները, կարծիքներ են փոխանակվել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցերի շուրջ։

29 Сентября 2022 - 17:01
Находящаяся с официальным визитом в Грузии делегация во главе с первым заместителем министра обороны – начальником Генерального штаба Азербайджанской Армии генерал-полковником Керимом Велиевым, 29 сентября посетила Крцанисский Национальный учебно-тренировочный центр в пригороде Тбилиси.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Минобороны, азербайджанской делегации был представлен обширный брифинг об истории и деятельности центра.
Затем делегация посетила научный военно-технический центр "Дельта". Был проведен смотр произведенной центром военной техники и оборудования, состоялся обмен мнениями по ряду вопросов военно-технического сотрудничества, представляющих взаимный интерес.