21 Նոյեմբերի 2025 - 14:53
Լրագրող Համիդ Համիդովը «Եկեք խոսենք» հաղորդման վերջին թողարկումում իր բաժանորդներին ներկայացրել է հերթական տեսահարցազրույց՝ այս անգամ մարդու իրավունքների պաշտպան, «Խաղաղության քաղաքացիական հարթակ» ՈԿԿ-ի տնօրեն Դիլյարա Էֆենդիևայի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, զրույցի ընթացքում նա կիսվել է վերջերս Երևան կատարած այցի տպավորություններով, թե ինչպես են ադրբեջանցիներին ընդունել Հայաստանում, ինչով են սնվել:
Քննարկվել է հարցը, թե հայերի քանի տոկոսն է ցանկանում խաղաղություն Ադրբեջանի հետ, արդյոք Ադրբեջանի և Հայաստանի փորձագետների միջև հանդիպումները կմերձեցնեն երկու ժողովուրդներին, և ինչպես են ապրելու մեր երկրները 20 տարի հետո։
Քննարկվել է նաև, թե արդյոք ադրբեջանցիները կկարողանան լիովին վստահել հայերին ժամանակի ընթացքում, շոշափվել են նաև այլ հետաքրքիր թեմաներ։

21 Ноября 2025 - 14:53
Журналист Гамид Гамидов в новом выпуске программы «Поговорим?» представил своим подписчикам очередное видеоинтервью – на сей раз с правозащитницей, директором Гражданской платформы мира (НПО) Дилярой Эфендиевой.
Как сообщает Armenia.Az, в ходе беседы она поделилась своими впечатлениями о недавней поездке в Ереван, том, как азербайджанцев встретили в Армении, чем кормили.
Обсуждался вопрос, какой процент жителей Армении желает мира с Азербайджаном, позволят ли встречи экспертов Азербайджана и Армении сблизить два народа, как наши страны будут жить через 20 лет?
Также было обсуждено, смогут ли азербайджанцы с годами начать полностью верить армянам, были затронуты и другие интересные темы.