17 Սեպտեմբերի 2025 - 09:14
Մեր հարաբերությունները Միացյալ Արաբական Էմիրությունների (ԱՄԷ) հետ հիմնված են եղբայրության և բարեկամության վրա: Այսօր ստորագրված բազմաթիվ փաստաթղթերը մեր կապերը կբարձրացնեն նոր մակարդակի:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ ԱՄԷ-ի նախագահ շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ ընդլայնված կազմով հանդիպման ժամանակ:
Ընդգծելով, որ ստորագրված յուրաքանչյուր փաստաթուղթ մեծ նշանակություն ունի, պետության ղեկավարը նշել է. «Դրանց թվում ես կցանկանայի հատկապես նշել Համապարփակ ռազմավարական գործընկերության մասին համատեղ հռչակագիրը: Այս փաստաթուղթը մեր քաղաքական հարաբերությունները բարձրացնում է ամենաբարձր մակարդակի»:

• Алиев о Декларации с ОАЭ: Этот документ выводит наши отношения на самый высокий уровень
Наши отношения с Объединенными Арабскими Эмиратами (ОАЭ) основаны на братстве и дружбе. Подписанные сегодня многочисленные документы выведут наши связи на новый уровень.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев на встрече с Президентом ОАЭ Шейхом Мухаммедом бен Заидом Аль Нахайяном в расширенном составе.
Подчеркнув, что каждый подписанный документ имеет большое значение, глава государства отметил: «Среди них я хотел бы особо отметить Совместную декларацию о всеобъемлющем стратегическом партнерстве. Этот документ выводит наши политические отношения на самый высокий уровень».