• Շուշայում կայացել է ԱՄԷ նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Սեպտեմբերի 16-ին Շուշայում տեղի է ունեցել՝ ԱՄԷ նախագահ Շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ԱՄԷ նախագահի պատվին պատվո պահակախումբ է շարվել  հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները։
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը և ԱՄԷ նախագահ Շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանը անցել են պատվո պահակախմբի առջևից։
Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է ԱՄԷ նախագահին։
Հնչել են ԱՄԷ-ի և Ադրբեջանի Հանրապետության պետական օրհներգերը։
Պատվո պահակախումբը՝ զինվորական քայլերգի հնչյունների ներքո անցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և ԱՄԷ նախագահ Շեյխ Մոհամմեդ բին Զայեդ Ալ Նահյանի  առջևից:
Ադրբեջանական պատվիրակության անդամները ներկայացվել են Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահին, իսկ ԱՄԷ-ի պատվիրակության անդամները՝ Ադրբեջանի նախագահին։

• В Шуше состоялась церемония официальной встречи президента ОАЭ
16 сентября в Шуше состоялась церемония официальной встречи Президента Объединенных Арабских Эмиратов Шейха Мухаммеда бен Заида Аль Нахайяна.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, на площади, где развевались государственные флаги двух стран, в честь президента Объединенных Арабских Эмиратов был выстроен почетный караул.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и президент Объединенных Арабских Эмиратов Шейх Мухаммед бен Заид Аль Нахайян обошли строй почетного караула.
Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Объединенных Арабских Эмиратов.
Прозвучали государственные гимны Объединенных Арабских Эмиратов и Азербайджанской Республики.
Под звуки военного марша почетный караул прошел перед президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и президентом Объединенных Арабских Эмиратов Шейхом Мухаммедом бен Заидом Аль Нахайяном.
Члены азербайджанской делегации были представлены президенту Объединенных Арабских Эмиратов, а члены делегации Объединенных Арабских Эмиратов - президенту Азербайджана.