• ԵՄ-ն ողջունում է Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպման արդյունքները Երևանում
Հարավային Կովկասում ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոն ողջունել է՝ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների վեցերորդ հանդիպման արդյունքները Երևանում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, նա այս մասին գրել է Х սոցիալական ցանցում։
«Ջերմորեն ողջունում եմ Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների՝ Ռուբեն Ռուբինյանի և Սերդար Քըլըչի միջև այսօր կայացած վեցերորդ հանդիպումը։ Այսօրվա դինամիկան և արված հայտարարությունները խրախուսական են», - ընդգծել է նա։
Նա նշել է, որ ԵՄ-ն շարունակում է ուշադիր հետևել Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունների կարգավորման և խաղաղության գործընթացներին և մտադիր է աջակցել կողմերի ջանքերին՝ ուղղված կայուն խաղաղության հասնելուն, տարածաշրջանային համագործակցության զարգացմանը, կապակցվածության ամրապնդմանը և հաշտեցմանը։

• ЕС приветствует итоги встречи спецпредставителей Армении и Турции в Ереване
Специальный представитель Европейского Союза (ЕС) по Южному Кавказу Магдалена Гроно поприветствовала итоги шестой встречи спецпредставителей Армении и Турции в Ереване.
Как передает Armenia.Az, об этом она написала в соцсети Х.
«Сердечно приветствую шестую встречу между специальными представителями Армении и Турции - Рубеном Рубиняном и Сердаром Кылычем, которая состоялась сегодня в Ереване. Обнадеживают сегодняшняя динамика и сделанные заявления», - подчеркнула она.
Она отметила, что ЕС продолжает внимательно следить за процессами нормализации и установления мира между Арменией и Турцией и намерен поддерживать усилия сторон, направленные на достижение устойчивого мира, развитие регионального сотрудничества, укрепление связности и примирение.