17 Հուլիս 2025 - 15:38
Արաբական Միացյալ Էմիրությունները (ԱՄԷ) նախատեսում են համատեղ նախագծեր իրականացնել Ադրբեջանի հետ՝ աուդիտի ոլորտում։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին լրագրողներին հայտարարել է ԱՄԷ Հաշվիչ պալատի գլխավոր տնօրեն Մահմուդ Ալ-Ալավին։
«Աուդիտի ոլորտում Ադրբեջանի հետ համագործակցությունը մեր առաջնահերթություններից մեկն է։ 2022 թվականին Ադրբեջանի Հաշվիչ պալատի հետ ստորագրված փոխըմբռնման հուշագիրը՝ համագործակցության համար ամուր հիմք է ստեղծել և նպաստում է՝ գիտելիքների ու տեղեկատվության փոխանակման ոլորտում համատեղ գործունեությանը, ինչպես նաև ներուժի ավելացմանը», - նշել է նա։
Ալ-Ալավին հավելել է, որ Ադրբեջանի հետ ապագա համատեղ նախագծերի իրականացման համար՝ Բաքվում և ԱՄԷ-ում հատուկ ծրագրեր կանցկացվեն։

• Гендиректор Счетной палаты ОАЭ: Сотрудничество с Азербайджаном — один из наших приоритетов
Объединенные Арабские Эмираты (ОАЭ) планируют реализацию совместных проектов с Азербайджаном в сфере аудита.
Как сообщает Report, об этом заявил журналистам генеральный директор Счетной палаты ОАЭ Махмуд Аль-Алави.
«Сотрудничество с Азербайджаном в сфере аудита является одним из наших приоритетов. Меморандум о взаимопонимании, подписанный со Счетной палатой Азербайджана в 2022 году, создал прочную основу для сотрудничества и способствует совместной деятельности в области обмена знаниями и информацией, а также наращивания потенциала» отметил он.
Аль-Алави добавил, что для реализации в будущем совместных с Азербайджаном проектов, в Баку и в ОАЭ будут проведены специальные программы.