• Թուրքմենստանի Խալք Մասլախաթի նախագահը ժամանել է Ֆիզուլի
Այցով Ադրբեջանում գտնվող, Թուրքմենստանի Խալք Մասլահաթի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդըմուհամեդովը այսօր ժամանել է Ֆիզուլիի շրջան:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում պատվո պահակախումբ է շարվել՝ ի պատիվ պատվավոր հյուրի։
Գուրբանգուլի Բերդըմուհամեդովին դիմավորել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։ Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում Գուրբանգուլի Բերդըմուհամեդովին տեղեկատվություն է տրամադրվել՝ օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում կառուցված Ֆիզուլիի, Զանգիլանի և Լաչինի միջազգային օդանավակայանների մասին:

17 Июля 2025 - 11:21
Находящийся с визитом в Азербайджане председатель Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов сегодня прибыл в Физулинский район.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в честь высокого гостя в Физулинском международном аэропорту был выстроен почетный караул.
Гурбангулы Бердымухамедова встретил президент Азербайджана Ильхам Алиев. В Физулинском международном аэропорту Гурбангулы Бердымухамедову была предоставлена информация о построенных на освобожденных от оккупации территориях Физулинском, Зангиланском и Лачинском международных аэропортах.