17 Հուլիս 2025 - 14:19
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Իրաքին՝ Ալ Քութի հիպերմարկետում տեղի ունեցած հրդեհի կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, համապատասխան հրապարակումը տեղադրվել է՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության Х սոցիալական ցանցի էջում։
«Մենք խորապես վշտացած ենք՝ Քութի առևտրի կենտրոնում տեղի ունեցած ավերիչ հրդեհի հետևանքով մարդկանց ողբերգական զոհվելու լուրից։ Անկեղծ ցավակցություն ենք հայտնում զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին, ինչպես նաև բարեկամ Իրաքի կառավարությանը և ժողովրդին։ Մաղթում ենք համբերություն և ուժ բոլոր սգացողներին, վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում», - նշել են գերատեսչությունում։

17 Июля 2025 - 11:19
Министерство иностранных дел Азербайджана выразило соболезнования Ираку в связи с пожаром в гипермаркете в Эль-Куте.
Как передает Armenia.Az, соответствующая публикация размещена на странице внешнеполитического ведомства Азербайджана в соцсети Х.
«Мы глубоко опечалены трагической гибелью людей в результате разрушительного пожара в торговом центре в Эль-Куте. Мы выражаем искренние соболезнования семьям и близким погибших, а также правительству и народу дружественного Ирака. Выражаем соболезнования, желаем терпения и сил всем скорбящим, а пострадавшим — скорейшего выздоровления», — отметили в ведомстве.