• Ադրբեջանը հետաքրքրված է Վիետնամի հետ ՀԾ ստեղծմամբ
Ադրբեջանը պատրաստ է աջակցել՝ Վիետնամի հետ համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծմանը և երկու երկրների ձեռնարկատերերի միջև համագործակցության զարգացմանը։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Արտահանման և ներդրումների խրախուսման գործակալության (AZPROMO) գործադիր տնօրեն Յուսիֆ Աբդուլլաևը՝ Հանոյում կայացած Ադրբեջան-Վիետնամ գործարար խորհրդի և գործարար ֆորումի ժամանակ։
Նրա խոսքով, տեքստիլ արդյունաբերությունը հատուկ հետաքրքրություն է ներկայացնում։ Արդեն կազմակերպվել են վիրտուալ հանդիպումներ ադրբեջանական և վիետնամական ընկերությունների միջև՝ բամբակյա արտադրանքի արտահանման և հնարավոր համագործակցության վերաբերյալ։ Ընկերությունները փոխանակվել են կատալոգներով և սկսել են գնահատել առևտրային հեռանկարները։

17 Июля 2025 - 10:59
Азербайджан готов содействовать созданию совместных предприятий с Вьетнамом и развитию сотрудничества между предпринимателями двух стран.
Как передает Report, об этом заявил исполнительный директор Агентства по продвижению экспорта и инвестиций (AZPROMO) Юсиф Абдуллаев на заседании Азербайджано-вьетнамского делового совета и бизнес-форуме в Ханое.
По его словам, особый интерес представляет текстильная отрасль. Уже организованы виртуальные встречи между азербайджанскими и вьетнамскими компаниями по вопросам экспорта хлопковой продукции и возможного сотрудничества. Компании обменялись каталогами и начали оценивать торговые перспективы.