• Լեյլա Ալիևան և Օգուլջահան Աթաբաևան այցելել են Բաքվի գրքի կենտրոն
Հուլիսի 16-ին Թուրքմենստանի Խալք Մասլահաթի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդըմուհամեդովի դուստրը՝ Օգուլջահան Աթաբաևան և Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի փոխնախագահ Լեյլա Ալիևան այցելել են Բաքվի գրքի կենտրոն։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ Բաքվի գրքի կենտրոնի տնօրեն Գյունել Ռզաևան հյուրին տեղեկացրել է կենտրոնի գործունեության մասին։
Նշվել է, որ Բաքվի գրքի կենտրոնը պաշտոնապես գործում է 2018 թվականից։ Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ ստեղծված կենտրոնը գրքերի առևտրի նոր մոտեցում է ներդնում և վաճառում է տարբեր ժանրերի գրքեր ադրբեջաներեն, ռուսերեն, թուրքերեն, անգլերեն և այլ լեզուներով։ 2500 քառակուսի մետր տարածք զբաղեցնող կենտրոնի առաջին և երկրորդ հարկերում ցուցադրվում են Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի հրատարակությունները։ Առաջին հարկում ներկայացված են նաև I Love Baku ապրանքանիշի, Azerpost ԲԲԸ-ի արտադրանքը, ադրբեջաներեն և օտար լեզուներով համաշխարհային բեսթսելլերներ, դասական և գիտահանրամատչելի գրականություն, գեղարվեստական ալբոմներ, զբոսաշրջային ուղեցույցներ, գրենական պիտույքներ և նվերներ: Գրախանութից բացի, առաջին հարկում գործում է Coffeemood սրճարանը:

• Лейла Алиева и Огулджахан Атабаева посетили Бакинский книжный центр
16 июля дочь председателя Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедова Огулджахан Атабаева и вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева посетили Бакинский книжный центр.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, директор Бакинского книжного центра Гюнель Рзаева проинформировала гостью о деятельности центра.
Было отмечено, что Бакинский книжный центр официально функционирует с 2018 года. В Центре, созданном по инициативе и при поддержке Фонда Гейдара Алиева, реализуется новый подход в книготорговле и осуществляется продажа книг различных жанров на азербайджанском, русском, турецком, английском и других языках. На первом и втором этажах Центра, площадь которого составляет 2500 квадратных метров, экспонируются издания Фонда Гейдара Алиева. На первом этаже также представлена продукция бренда I Love Baku, ООО «Азерпочт», мировые бестселлеры на азербайджанском и иностранных языках, классическая и научно-популярная литература, художественные альбомы, туристические путеводители, канцелярские товары и подарки. Помимо книжного магазина, на первом этаже действует кафе Coffeemood.