• Բաքուն և Երևանը հետաքննում են հակամարտության ընթացքում անհետ կորած անձանց ճակատագիրը
Կայացել է Ադրբեջանի և Հայաստանի անհետ կորած անձանց հարցերով պետական հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հերթական հանդիպումը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են հակամարտության ընթացքում անհետ կորած անձանց ճակատագրի պարզաբանման հետ կապված մարդասիրական հարցեր։
Գերատեսչությունների ներկայացուցիչները դիտարկել են տեղեկատվության փոխանակման հնարավորությունները և որոնողական աշխատանքների համակարգման հարցերը։
Կողմերը նաև ընդգծել են մարդասիրական ոլորտում երկխոսության շարունակականության կարևորությունը և հետագա շփումների պատրաստակամություն հայտնել՝ ի շահ անհետ կորած անձանց ընտանիքների։

• Баку и Ереван выясняют судьбу пропавших без вести во время конфликта
Состоялась очередная встреча представителей государственных комиссий Азербайджана и Армении по пропавшим без вести лицам.
Как сообщает Armenia.Az, в рамках встречи стороны обсудили гуманитарные вопросы, связанные с выяснением судеб лиц, пропавших без вести во время конфликта.
Представители ведомств рассмотрели возможности обмена информацией, вопросы координации поисковых мероприятий.
Стороны также подчеркнули важность продолжения диалога в гуманитарной сфере и выразили готовность к дальнейшим контактам в интересах семей пропавших без вести.