• Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին՝ Գուրբան բայրամի կապակցությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին՝ Գուրբան բայրամի կապակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Պաշտպանության նախարարության կայքին, Զաքիր Հասանովը զինծառայողներին մաղթել է՝ առողջություն, երկար կյանք, ընտանեկան երջանկություն և հետագա հաջողություններ Հայրենիքին մատուցած պատվավոր ծառայության մեջ։
«Վստահ եմ, որ ադրբեջանական բանակը կշարունակի հավատարիմ մնալ Ադրբեջանի Հանրապետության Սահմանադրությանը, զինվորական երդմանը և զինվորական կանոնադրություններին, կբարձրացնի իր մարտական պատրաստությունը և բարոյահոգեբանական պատրաստվածությունը, ամենաբարձր մակարդակով կկատարի Գերագույն գլխավոր հրամանատարի բոլոր հրամաններն ու առաջադրանքները»,-ասվում է Զաքիր Հասանովի շնորհավորական ուղերձում:

05 Июня 2025 - 16:54
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с праздником Гурбан.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на сайт Минобороны, Закир Гасанов пожелал военнослужащим крепкого здоровья, долгих лет жизни, семейного счастья и дальнейших успехов в их почетной службе Родине.
«Уверен, что азербайджанская армия и впредь будет сохранять верность Конституции Азербайджанской Республики, военной присяге и воинским уставам, повышать свою боевую готовность и морально-психологическую подготовку, на высшем уровне выполнять все приказы и задания Верховного главнокомандующего», — говорится в поздравительном послании Закира Гасанова.