• Ահա թե ինչպես են վերադարձող բնակիչները կառուցում դրախտը
Օկուպացիայից ազատագրված, Զանգիլանի շրջանի վերականգնված Աղալը գյուղ հանդիսանում է՝ Մեծ Հաղթանակի խորհրդանիշներից մեկը։
Ընդարձակ, լուսավոր տները, լայն փողոցները, ժամանակակից դպրոցն ու մանկապարտեզը, անհրաժեշտ ենթակառուցվածքները, որոնք ապահովում են պատշաճ կենսապայմաններ, ուրախության պատճառ են՝ հայրենիք վերադարձած նախկին հարկադիր վերաբնակների համար։
Փախստականների և հարկադիիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեն ներկայացրել է տեսանյութ, որը արտացոլում է Զանգիլանի գյուղի ուղին՝ ավերակներից դեպի բարգավաճում։

04 Июня 2025 - 12:12
Восстанавливаемое село Агалы Зангиланского района, освобожденное от оккупации, является одним из символов Великой Победы.
Просторные, светлые дома, широкие улицы, школа и детский сад современного типа, необходимая инфраструктура, обеспечивающая достойные условия жизни, являются поводом для радости бывших вынужденных переселенцев, вернувшихся на родину.
Государственный комитет по делам беженцев и вынужденных переселенцев представил видеоролик, отражающий путь зангиланского села от руин к процветанию.