03 Հունիսի 2025 - 16:25
Ղարաբաղի վերածննդի հիմնադրամը 2025-2026 ուսումնական տարվա շրջանակներում՝ կրթաթոշակային աջակցություն կտրամադրի Ղարաբաղի համալսարանում սովորող 50 ուսանողների:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, հիմնադրամը նմանատիպ նախաձեռնությամբ հանդես է եկել Խանքենդիում՝ «Ղարաբաղի կրթության և գործընկերության ֆորումի» շրջանակներում։
Նախաձեռնությունը պաշտոնականացվել է՝ Ղարբաղի վերածննդի հիմնադրամի և Գիտության և կրթության նախարարությանը կից Կրթության զարգացման հիմնադրամի միջև հուշագրի ստորագրմամբ։
Պայմանների համաձայն՝ յուրաքանչյուր ընտրված ուսանող ուսումնական տարվա ընթացքում կստանա ամսական 200 մանաթ կրթաթոշակ, որը կազմում է 2000 մանաթ մեկ ուսանողի համար։ Թեկնածուները կընտրվեն համալսարանի կողմից՝ ակադեմիական արդյունքների հիման վրա՝ համաձայնեցնելով դրանք Կրթության զարգացման հիմնադրամի հետ։

03 Июня 2025 - 14:23
Фонд возрождения Карабаха в рамках 2025-2026 академического года окажет стипендиальную поддержку 50 студентам, обучающимся в Карабахском университете.
Как сообщает Report, фонд выступил с подобной инициативой в рамках «Карабахского форума образования и партнерства» в Ханкенди.
Инициатива была официально оформлена путем подписания меморандума между Фондом возрождения Карабаха и Фондом развития образования при Министерстве науки и образования.
Согласно условиям, каждый отобранный студент будет получать ежемесячную стипендию в размере 200 манатов в течение академического года, что составляет 2000 манатов на одного студента. Кандидаты будут определяться вузом на основе академических результатов в координации с Фондом развития образования.