• Բայրամովը հայտարարել է Քենիայի հետ բարեկամության և գործընկերության բարգավաճման մասին
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
«Ինձ համար մեծ պատիվ էր միանալ մեր քենիացի ընկերներին Նայրոբիում՝ նշելու Ադրբեջանի անկախության օրվա 107-ամյակը»։
Ինչպես նշեցի պատվարժան հյուրերի հետ իմ զրույցի ժամանակ, Ադրբեջանը հպարտանում է 1918 թվականին հիմնադրված Ադրբեջանի Դեմոկրատական Հանրապետության ժառանգությամբ։ Այսօր Ադրբեջանը ուժեղ, անկախ և ժամանակակից պետություն է, որը ձևավորվել է Հեյդար Ալիևի հեռատես քաղաքականության և նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարության շնորհիվ։
Ես անկեղծորեն շնորհակալություն եմ հայտնում բոլոր նրանց, ովքեր միացան մեզ այս հատուկ օրը և վստահ եմ, որ Ադրբեջանի և Քենիայի միջև բարեկամությունն ու գործընկերությունը կշարունակեն զարգանալ», - նշել է Բայրամովը։

04 Июня 2025 - 09:45
Как сообщает Armenia.Az, об этом написал министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на своей странице в соцсети X.
«Для меня было честью присоединиться к нашим кенийским друзьям в Найроби по случаю 107-й годовщины Дня независимости Азербайджана.
Как я отметил в беседе с уважаемыми гостями, Азербайджан гордится наследием Азербайджанской Демократической Республики, созданной в 1918 году. Сегодня Азербайджан - сильное, независимое и современное государство, сформированное благодаря дальновидной политике Гейдара Алиева и руководству президента Ильхама Алиева.
Сердечно благодарю всех, кто присоединился к нам в этот особенный день, и выражаю уверенность, что дружба и партнерство между Азербайджаном и Кенией будут и впредь процветать», - отметил Байрамов.