04 Հունիսի 2025 - 09:47
Ադրբեջանի Հանրապետության վարչապետ Ալի Ասադովը հունիսի 3-ին հանդիպել է Սենեգալի պետական կառավարման և պետական ծառայության բարեփոխումների նախարար Օլիվիե Բուկալի հետ։
Ինչպես AZERTAC-ին հայտնել են նախարարների կաբինետում, հանդիպման ժամանակ նշվել է, որ Ադրբեջանը կարևորում է աֆրիկյան երկրների, այդ թվում՝ Սենեգալի հետ հարաբերությունների զարգացումը։ Գոհունակություն է հայտնվել միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում երկու երկրների միջև համագործակցության վերաբերյալ։
Շեշտվել է Բուկալի այցի շրջանակներում ստորագրված փոխըմբռնման հուշագրի կարևորությունը՝ Ադրբեջանի նախագահին առընթեր պետական ծառայության և սոցիալական նորարարությունների գործակալության՝ ASAN xidmət-ի և Սենեգալի պետական կառավարման և պետական ծառայության բարեփոխումների նախարարության միջև։

04 Июня 2025 - 09:11
Премьер-министр Азербайджанской Республики Али Асадов встретился 3 июня с министром государственного управления и реформ государственной службы Сенегала Оливье Букалом.
Как сообщили АЗЕРТАДЖ в Кабинете Министров, в ходе встречи отмечалось, что Азербайджан придает значение развитию отношений со странами Африки, в том числе с Сенегалом. Выражено удовлетворение сотрудничеством двух стран в рамках международных организаций.
Подчеркнута значимость Меморандума о взаимопонимании, подписанного в рамках визита О.Букала между ASAN хidm?t Государственного агентства по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при Президенте Азербайджана и Министерством государственного управления и реформ государственной службы Сенегала.
В ходе встречи обсуждались перспективы развития азербайджано-сенегальских отношений в различных сферах.