• Ադրբեջանի ՌՕՈՒ-ն՝ Anatolian Phoenix-2024-ում
Թուրքիայի Հանրապետության Քոնյա քաղաքում ընթանում են «Anatolian Phoenix-2024» միջազգային որոնողափրկարարական զորավարժությունները։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից, նախնական փուլում վարժանքների մասնակիցների համար տեղի է ունեցել ճեպազրույց, որտեղ մանրամասն խոսվել է զորավարժությունների նպատակի, սցենարի, անցկացման վայրի, տարբեր փուլերում կատարվելիք առաջադրանքների և անվտանգության կանոնների մասին:
Տարբեր երկրների զինվորականների մասնակցությամբ զորավարժություններում Ադրբեջանը ներկայացված է ՌՕՈՒ Օդադեսանտային և Որոնողափրկարարական ծառայությունների անձնակազմով, ավիացիոն միջոցներով, ինչպես նաև Ռազմածովային ուժերի հատուկ նշանակության ուժերով։

• ВВС Азербайджана на «Anatolian Phoenix-2024»
В городе Конья Турецкой Республики проходят международные поисково-спасательные учения «Anatolian Phoenix-2024».
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны АР, на предварительном этапе для участников учений был проведен брифинг. На нем было подробно рассказано о цели, сценарии, месте проведения учений, задачах, которые будут выполнены на различных этапах, и правилах безопасности.
На учениях с участием военнослужащих разных стран Азербайджан представляют группа личного состава парашютно-десантной и поисково-спасательной служб ВВС, средства авиации, а также спецназ ВМС.