• Ադրբեջանը նոր ճանապարհ է կառուցում Ղարաբաղում
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել է՝ Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Նաջաֆլին, ճանապարհի ընդհանուր երկարությունը կկազմի 33,5 կիլոմետր, լայնությունը՝ 9 մետր (ճամփեզրերով՝ 15 մետր), այն կլինի երկգոտի.
Շարունակվում են հողային աշխատանքները, կատարվում են ճանապարհի հիմքի ամրապնքման աշխատանքներըը, հարթեցվում է տեղանքը, անցկացվում են ջրահեռացման խողովակներ։
Նախագծի համաձայն՝ Խաչընչայ գետի վրայով կառուցվելու է հնգաթև կամուրջ, այժմ տեղադրվում են դրա հենարանները:
Ճանապարհը հանդիսանում է՝ Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում իրականացվող նախագծերից մեկը, որը կարևոր դեր է խաղալու՝ հայկական բազմամյա օկուպացիայից ազատագրված քաղաքների, շրջանների և գյուղերի սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում։

• Азербайджан строит новую дорогу в Карабахе
Как сообщил Armenia.Az руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли, общая длина дороги составит 33,5 километров, ширина – 9 метров (с обочинами – 15 метров), она будет двухполосной.
Ведутся земляные работы, закладывается основание дороги, выравнивается рельеф, укладываются водоотводные трубы.
По проекту, на дороге над рекой Хачинчай построят пятипролётный мост, сейчас устанавливаются его опоры.
Дорога является одним из проектов, реализуемых на территории Карабахского и Восточно-Зангезурского экономических районов, которые сыграют важную роль в социально-экономическом развитии городов, районов и сел, освобождённых от многолетней армянской оккупации.