23 Հունվարի 2026 - 10:23
Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատար Իգոր Գարաֆուլիչը հանդիպել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի փոխնախարար Յալչին Ռաֆիևի հետ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նշված է Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի X-ի էջում։
Նշվում է, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել Գարաֆուլիչի՝ Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողի ժամանակավոր պաշտոնակատարի պաշտոնավարման «առաջին օրերին» և կրել է «քաղաքավարության հանդիպման» բնույթ:
«Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի ողջ թիմը պատրաստ է համատեղ աջակցություն ցուցաբերել Ադրբեջանի կառավարությանը և ժողովրդին WUF13Azerbaijan-ի և այլ կարևոր միջոցառումների նախաշեմին», - նշվում է հրապարակման մեջ։

23 Января 2026 - 10:23
Временный координатор-резидент ООН в Азербайджане Игорь Гарафулич провел встречу с заместителем министра иностранных дел Азербайджана Ялчыном Рафиевым.
Как передает Report, об этом сообщает представительство ООН в Азербайджане в соцсети X.
Отмечается, что встреча состоялась «в первые дни работы» Гарафулича в качестве временного координатора-резидента ООН в Азербайджане и носила характер «встречи вежливости».
«Вся команда ООН в Азербайджане готова оказать совместную поддержку правительству и народу Азербайджана в преддверии WUF13Azerbaijan и других важных событий», — говорится в публикации.