• Ադրբեջանն ու ՆԱՏՕ-ն քննարկել են՝ ականազերծման և կիբերանվտանգության ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունը
22 Հունվարի 2026 - 16:46
Հունվարի 22-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է՝ ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռադմիլա Շեկերինսկային։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, հանդիպմանը քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև համագործակցության օրակարգը և հեռանկարները, գործընկերային ծրագրերի շրջանակներում անցկանացվող աշխատանքը, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցեր։
Կողմերը, նշելով Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև համագործակցության կարևորությունը, ընդգծել են երկկողմ երկխոսության և փոխգործակցության ներդրումը՝ տարածաշրջանային անվտանգության գործում։ Ջեյհուն Բայրամովը և Ռադմիլա Շեկերինսկան քննարկել են՝ Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև ականազերծման, կիբերանվտանգության և այլ ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները։

• Азербайджана и НАТО обсудили возможность сотрудничества в сферах разминирования и кибербезопасности
22 Января 2026 - 14:52
22 января министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов принял заместителя генерального секретаря НАТО Радмилу Шекеринскую.
Как сообщили Armenia.Az в МИД, на встрече были обсуждены повестка и перспективы сотрудничества между Азербайджаном и НАТО, работа, проводимая в рамках партнерских программ, а также вопросы региональной и международной безопасности.
Стороны, отметив важность сотрудничества Азербайджана и НАТО, подчеркнули вклад двустороннего диалога и взаимодействия в региональную безопасность. Джейхун Байрамов и Радмила Шекеринская рассмотрели возможности сотрудничества Азербайджана и НАТО в сферах разминирования, кибербезопасности и других областях.