16 Դեկտեմբերի 2025 - 13:20
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ է հղել՝ Բահրեյնի թագավոր Շեյխ Համադ բին Իսա Ալ Խալիֆային։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում ասվում է.
«Իմ անունից և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից ուրախ եմ Ձեզ, և Ձեր ողջ ժողովրդին հայտնել իմ սրտանց շնորհավորանքներն ու բարեմաղթանքները՝ Բահրեյնի Թագավորության Ազգային օրվա կապակցությամբ։
Այս տարի Բահրեյնում Ադրբեջանի դեսպանատան բացումը՝ մեր երկկողմ հարաբերությունները նոր մակարդակի անցնելու վառ օրինակ է և վկայում է այն կարևորության մասին, որը մենք տալիս ենք մեր բարձր ներուժ ունեցող երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանը բոլոր ոլորտներում։
Հավատում եմ, որ մեր ժողովուրդների և երկրների շահերից ելնելով՝ մենք կշարունակենք համատեղ ջանքերը՝ խորացնելու Ադրբեջանի և Բահրեյնի միջև՝ փոխադարձ վստահության և հարգանքի վրա կառուցված ավանդական բարեկամական հարաբերություններն ու համագործակցությունը։
Այս նշանակալի օրը մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, երջանկություն, հաջողություններ ձեր բարձրագույն պետական գործունէության մեջ, Բահրեյնի բարեկամ ժողովրդին՝ մշտական բարեկեցություն և բարգավաճում»։

• Алиев об углублении сотрудничества между Азербайджаном и Бахрейном
Президент Азербайджана Ильхам Алиев направил поздравительное письмо королю Бахрейна Шейху Хамаду ибн Исе Аль Халифе.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в письме говорится:
«От своего имени и от имени народа Азербайджана рад выразить Вам и в Вашем лице всему Вашему народу сердечные поздравления и наилучшие пожелания по случаю национального праздника Королевства Бахрейн.
Учреждение в этом году посольства Азербайджана в Бахрейне является наглядным примером перехода наших двусторонних отношений в новую плоскость, свидетельством значения, придаваемого нами развитию обладающих большим потенциалом двусторонних отношений во всех областях.
Верю, что в интересах наших народов и стран мы и впредь будем продолжать совместные усилия, направленные на углубление традиционно дружественных отношений и сотрудничества между Азербайджаном и Бахрейном, построенных на взаимном доверии и уважении.
В этот знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в высшей государственной деятельности, дружественному народу Бахрейна – постоянного благополучия и процветания».