• Ադրբեջանի ՊՍԾ նորակոչիկների զինվորական երդման արարողություն
Ադրբեջանի Պետական սահմանապահ ծառայության զորամասերում և ստորաբաժանումներում անցկացվել են՝ նորակոչիկների զինվորական երդման արարողություններ:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են  ՊՍԾ-ից, արարողություններից  առաջ, շքերթի հրապարակ է բերվել մարտական դրոշը և հնչել է պետական օրհներգը։ Մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ հարգել են՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի և նահատակների հիշատակը։
Երիտասարդ զինվորների երդումից հետո, ընթերցվել է Պետական սահմանապահ ծառայության պետ, գեներալ-գնդապետ Էլչին Գուլիևի շնորհավորական հեռագիրը։

• Церемония приведения к военной присяге новобранцев ГПС Азербайджана: ВИДЕО
Церемонии приведения к военной присяге новобранцев прошли в воинских частях и подразделениях Государственной пограничной службы Азербайджана.
Как сообщили Armenia.Az в ГПС, перед началом церемоний на плац было вынесено боевое знамя, прозвучал государственный гимн. Участники мероприятия минутой молчания почтили светлую память общенационального лидера Гейдара Алиева и шехидов.
После торжественного приведения молодых солдат к военной присяге была зачитана поздравительная телефонограмма начальника Государственной пограничной службы генерал-полковника Эльчина Гулиева.