• Ադրբեջանական բանակը արժանի ներդրում է ունենում «Մեծ վերադարձ» ծրագրում. Զաքիր Հասանով
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը շնորհավորել է ադրբեջանական բանակի անձնակազմին Հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի հինգերորդ տարեդարձի կապակցությամբ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, իր շնորհավորական ուղերձում Զաքիր Հասանովը հիշեցրել է, որ Գերագույն գլխավոր հրամանատարի ղեկավարությամբ ադրբեջանական բանակը փայլուն հաղթանակ է տարել Հայրենական պատերազմում, և հաջող մարտական գործողությունների և հակաահաբեկչական միջոցառումների շնորհիվ մեր հողերը ազատագրվել են թշնամու օկուպացիայից։
«Այսօր քաջարի ադրբեջանական բանակը, ամրապնդելով իր դիրքերը ազատագրված տարածքներում, արժանի ներդրում է ունենում այդ հողերի վերականգնման և շինարարական աշխատանքներում և «Մեծ վերադարձ» ծրագրում։ Վստահ եմ, որ դուք հավատարիմ կմնաք Ադրբեջանի Հանրապետության Սահմանադրությանը, ձեր զինվորական երդմանը և զինվորական կանոնադրությանը և կշարունակեք ամրապնդել ձեր մարտական և բարոյահոգեբանական պատրաստվածությունը՝ ձեր ծառայության մեջ նոր հաջողությունների հասնելու համար», - նշել է նախարարը։

• Закир Гасанов: Азербайджанская армия вносит достойный вклад в программу «Великого возвращения»
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов поздравил личный состав азербайджанской армии с пятой годовщиной Победы в Отечественной войне.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в поздравительном послании Закир Гасанов напомнил, что под руководством Верховного главнокомандующего азербайджанская армия одержала блестящую Победу в Отечественной войне и благодаря успешно проведенным боевым операциям и антитеррористическим мероприятиям наши земли были освобождены от вражеской оккупации.
«Сегодня доблестная азербайджанская армия, укрепляя свои позиции на освобожденных территориях, вносит достойный вклад в восстановительно-строительные работы на этих землях и в программу «Великого возвращения». Уверен, что вы останетесь верными Конституции Азербайджанской Республики, военной присяге и военным уставам, продолжите усиливать свою боевую и морально-психологическую подготовку для достижения новых успехов в службе», — отметил министр.