• Երևանում նշել են Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների հանդիպման վայրը
Հայաստանի և Ադրբեջանի փոխվարչապետերի պատվիրակությունները անցյալ շաբաթ հանդիպել են երկու երկրների սահմանայմերձ գոտիներում՝ Սյունիքի մարզի հարավային շրջաններում և Զանգելանի շրջանում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակը այս մասին հայտնել է՝ «Ազատություն» ռադիոկայանի հայկական խմբագրության գրավոր հարցմանը ի պատասխան։
Պատվիրակությունների կազմում էին՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի պետական սահմանի սահմանազատման և անվտանգության հանձնաժողովի, Պաշտպանության նախարարության, Ազգային անվտանգության ծառայության, Արտաքին գործերի նախարարության և Տարածքային կառավարման նախարարության ներկայացուցիչները։
Փոխվարչապետի գրասենյակը չի պատասխանել այն հարցին, թե երբ, որտեղ և ինչ օրակարգով է հաջորդ հանդիպումը՝ հայտնելով միայն, որ այս հարցը դեռևս քննարկվում է։

• В Ереване назвали место встречи представителей Армении и Азербайджана
Делегации вице-премьеров Армении и Азербайджана встретились на прошлой неделе в приграничных районах двух стран – в южных районах Сюникской области и Зангеланском районе.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщила канцелярия вице-премьера Мгера Григоряна в ответ на письменный запрос армянской редакции радиостанции «Свобода».
В состав делегаций вошли представители Комиссии по демаркации и безопасности государственной границы Армении и Азербайджана, Министерства обороны, Службы национальной безопасности, Министерства иностранных дел и Министерства территориального управления.
В аппарате вице-премьера не дали ответа на вопрос о том, когда, где и какова повестка дня следующего заседания, сообщив лишь, что этот вопрос всё ещё обсуждается.