• Մոսկվայում փակվել են Էմին Աղալարովի ռեստորանները
Մոսկվայի «Ավիապարկ» առևտրի կենտրոնում փակվել են՝Էմին Աղալարովի՝ «Ֆորտե Բելլո», «Զաֆերանո» և «Էդոկո» ռեստորանները՝ AgalarovRest ընկերության կողմից անկախ նախագծերի վրա կենտրոնանալու պլանների հետ կապված։
Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Agalarov Development-ի մամուլի ծառայությունը։
Ավելի վաղ Telegram ալիքները հայտնել էին՝ «Ավիապարկ» առևտրի կենտրոնում երեք ռեստորանների փակման մասին։
AgalarovRest ընկերության ներկայիս ռազմավարության շրջանակներում՝ ընկերությունը առևտրի կենտրոններում տեղակայված օբյեկտներից իր ուշադրությունը տեղափոխում է անկախ նախագծերի վրա», - ՏԱՍՍ-ին ասել են Agalarov Development-ում։
NF Group-ի առևտրային անշարժ գույքի դեպարտամենտի տարածաշրջանային տնօրեն Եվգենյա Հակբերդիևայի խոսքով՝ Էմին Աղալարովի ռեստորանները փակվել են ոչ միայն «Ավիապարկ»-ում, այլև այլ վայրերում։
«Հիմնական պատճառն այն է, որ հաստատությունները դարձել են պակաս արդյունավետ։ Դրանք աշխատել են միջին և բարձր հատվածներում, որտեղ լսարանը սպասում է կոնցեպտների, ծառայությունների և առաջարկների մշտական թարմացումների։ Վերջին տարիներին դա տեղի չի ունեցել, ուստի նախագծերը բնականաբար ավարտվել են, չնայած դրանք ավելի երկար են գոյություն ունեցել շատ մրցակիցներից», - նշել է Հակբերդիևան ՏԱՍՍ-ի հետ զրույցում։

• В Москве закрылись рестораны Эмина Агаларова
Рестораны Эмина Агаларова Forte Bello, Zafferano и «Эдоко» закрылись в торговом центре «Авиапарк» в Москве в связи с планами компании AgalarovRest сосредоточиться на самостоятельных проектах.
Об этом сообщили ТАСС в пресс-службе Agalarov Development.
Ранее в Telegram-каналах сообщалось о закрытии ресторанов трех ресторанов в торговом центре «Авиапарк».
«В рамках текущей стратегии AgalarovRest компания смещает фокус с объектов, расположенных в торговых центрах, на самостоятельные проекты», — рассказали ТАСС в Agalarov Development.
По словам регионального директора департамента торговой недвижимости NF Group Евгении Хакбердиевой, рестораны Эмина Агаларова закрылись не только в «Авиапарке», но и в других локациях.
«Основная причина — заведения стали менее эффективными. Они работали в среднем и выше сегментах, где аудитория ожидает постоянного обновления концепций, сервиса и предложения. Этого в последние годы не происходило, поэтому проекты закономерно пришли к завершению, хотя и просуществовали дольше многих конкурентов», — отметила в беседе с ТАСС Хакбердиева.