23 Հուլիս 2025 - 17:12
Ստամբուլում անցկացվող IDEF-2025 միջազգային ցուցահանդեսի շրջանակներում այսօր տեղի է ունեցել՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության անդամ երկրների պաշտպանական արդյունաբերության գերատեսչությունների ղեկավարների առաջին նիստը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությունից, նիստում Ադրբեջանը ներկայացրել է նախարար Վուգար Մուստաֆաևը։ Ադրբեջանից բացի միջոցառմանը ներկայացված են եղել նաև Թուրքիան, Ղազախստանը, Ղրղզստանը և Ուզբեկստանը։
Նիստում ելույթ ունեցող Վուգար Մուստաֆաևը ընդգծել է, որ պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում ԹՊԿ երկրների միջև հաստատվելիք ամուր համագործակցության մեխանիզմը կծառայի ոչ միայն ընդհանուր անվտանգության ապահովմանը, այլև ազգային պաշտպանական ներուժի ամրապնդմանը։

23 Июля 2025 - 17:12
В рамках Международной выставки IDEF-2025 в Стамбуле сегодня состоялось первое заседание руководителей ведомств оборонпрома стран-членов Организации тюркских государств.
Как сообщили Armenia.Az в Министерстве оборонной промышленности, Азербайджан на заседании представил министр Вугар Мустафаев. Наряду с Азербайджаном, на мероприятии были представлены Турция, Казахстан, Кыргызстан и Узбекистан.
Выступая на заседании, Вугар Мустафаев подчеркнул, что механизм прочного сотрудничества, который будет налажен между странами ОТГ в оборонной промышленности, послужит не только обеспечению безопасности в целом, но и укреплению потенциала национальной обороны.