• Մեկնարկել է Բաքվի մետրոպոլիտենի նոր կայարանների նախագծումը
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Բաքվի մետրոպոլիտենի մամուլի ծառայությունից, այդ կապակցությամբ պայմանագիր է կնքվել՝ թուրքական «Yüksel Proje» ինժեներական և նախագծային ընկերության հետ։
Պայմանագիրը կներառի «Կանաչ գծի» Y-14, Y-15, Y-16 և Y17 կայարանների («Խաթայիի» մետրոյի կայարանից մինչև «Հազի Ասլանովի» մետրոյի կայարան՝ 8 Նոյեմբերի պողոտայի երկայնքով), ինչպես նաև «Մանուշակագույն գծի» B-5, B-6, B-7 և B-8 կայարանների և դրանք միացնող թունելների նախագծումը։
Նախագծումը կներառի նաև «Կարմիր» և «Կանաչ» գծերի բաժանում «Մայիսի 28» կայարանում, հետադարձ խցիկ «Իչերիշեհեր» կայարանում և ստորգետնյա ավտոկայանատեղի:

24 Июля 2025 - 10:36
Как сообщили Armenia.Az в пресс-службе Бакметрополитена, в связи с этим подписан контракт с турецкой инженерно-проектной компанией «Yüksel Proje».
В рамках контракта будут спроектированы станции Y-14, Y-15, Y-16 и Y17 «Зелёной линии» (от станции метро «Хатаи» до станции метро «Ази Асланов» вдоль проспекта 8 Ноября), а также станции B-5, В-6, В-7 и B-8 «Фиолетовой линии» и соединяющие их туннели.
Также будет спроектировано разделение «Красной» и «Зелёной» линий на станции «28 Мая», оборотная камера на станции «Ичеришехер» и подземная автопарковка.