• Բաքուն և Իսլամաբադը քննարկել են ռազմական համագործակցության ամրապնդումը
IDEF-2025 17-րդ միջազգային պաշտպանական արդյունաբերության ցուցահանդեսին մասնակցելու համար այցով Ստամբուլում գտնվող, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է՝ Պակիստանի զինված ուժերի միացյալ կոմիտեի նախագահ, գեներալ Սահիր Շամշադ Միրզայի հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպմանը ընդգծվել է, որ Ադրբեջանին և Պակիստանին կապում են փոխադարձ վստահության և գործընկերության վրա հիմնված հարաբերությունները։ Կողմերը քննարկել են ադրբեջանա-պակիստանյան ռազմական համագործակցության ներկայիս վիճակը և մտքեր են փոխանակել՝ այդ կապերի հետագա ամրապնդման միջոցառումների վերաբերյալ։

• Баку и Исламабад обсудили укрепление военного сотрудничества - ФОТО
Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов, находящийся с визитом в Стамбуле для участия в 17-й Международной выставке оборонной промышленности IDEF-2025, встретился с председателем Объединенного комитета начальников штабов Пакистана генералом Сахиром Шамшадом Мирзой.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встрече было подчеркнуто, что Азербайджан и Пакистан связывают отношения, основанные на взаимном доверии и партнерстве. Стороны обсудили текущее состояние азербайджано-пакистанского военного сотрудничества, обменялись мнениями о мерах по дальнейшему укреплению этих связей.