11 Հուլիս 2025 - 18:18
Ադրբեջանը քննարկել է Վրաստանի հետ համագործակցության հեռանկարները՝ էներգետիկայի, տրանսպորտի, ենթակառուցվածքների, առևտրի և ներդրումների ոլորտներում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցի իր էջում գրել է տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը:
«Մենք ուրախ էինք մեր երկրում հյուրընկալել Վրաստանի տնտեսության և կայուն զարգացման նախարար Մարիամ Քվրիվիշվիլիի գլխավորած պատվիրակությանը։ Մենք քննարկել ենք ադրբեջանա-վրացական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման առաջնահերթ ոլորտները և էներգետիկայի, տրանսպորտի, ենթակառուցվածքների, առևտրի ու ներդրումների ոլորտներում համագործակցության հեռանկարները։ Մենք ընդգծել ենք՝ համատեղ նախագծերի առավելությունները մեր երկրների և տարածաշրջանի համար», - նշել է նա։

• Баку и Тбилиси обсудили развитие торговли и инвестиций
Азербайджан обсудил перспективы сотрудничества с Грузией в сфере энергетики, транспорта, инфраструктуры, торговли и инвестиций.
Как сообщает Armenia.Az, об этом заявил министр экономики Микаил Джаббаров на своей странице в социальной сети X.
«Мы были рады принять в нашей стране делегацию во главе с министром экономики и устойчивого развития Грузии госпожой Мариам Квривишвили. Мы рассмотрели приоритетные направления развития азербайджано-грузинских экономических отношений и обсудили перспективы сотрудничества в сфере энергетики, транспорта, инфраструктуры, торговли и инвестиций. Подчеркнули пользу совместных проектов для наших стран и региона», — отметил он.