20 Մայիսի 2025 - 10:52
Մայիսի 19-ից 23-ը Բաքվում ընթանում է ՄԱԿ-ի կոռուպցիայի դեմ պայքարի գլոբալ իրավապահ ցանցի (GlobE Network) ղեկավար կոմիտեի վեցերորդ լիագումար նստաշրջանը և տասներորդ նիստը։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գլխավոր դատախազությունից, միջոցառումների շրջանակներում Ադրբեջանի գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևը հանդիպել է Վիետնամի գլխավոր դատախազի տեղակալ Նգույեն Գուանգ Դունգի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Հանդիպմանը Քյամրան Ալիևը հյուրերին մանրամասն տեղեկացրել է մեր երկրում կոռուպցիայի դեմ պայքարի, թափանցիկության ապահովման և իրավական բարեփոխումների ոլորտում ձեռնարկված միջոցառումների մասին։ Նգույեն Գուանգ Դունգը, իր հերթին, ընդգծել է Ադրբեջանի և Վիետնամի իրավապահ մարմինների միջև փորձի փոխանակման շարունակականության կարևորությունը։

19-23 мая в Баку проходят шестая пленарная сессия и десятое заседание руководящего комитета Глобальной сети антикоррупционных правоохранительных органов ООН (GlobE Network).
Как сообщили Armenia.Az в Генпрокуратуре, в рамках мероприятий генеральный прокурор Азербайджана Кямран Алиев встретился с делегацией во главе с заместителем генерального прокурора Вьетнама Нгуеном Гуангом Дунгом.
На встрече Кямран Алиев подробно проинформировал гостей о мерах, проводимых в нашей стране в области борьбы с коррупцией, обеспечения прозрачности и правовых реформ. Нгуен Гуанг Дунг, в свою очередь, подчеркнул важность продолжения обмена опытом между правоохранительными органами Азербайджана и Вьетнама.