• Ադրբեջանի նախագահի հաղթանակած թոռնուհին վերադարձել է հայրենիք
Իտալիայի Պերուջա քաղաքում կայացած աշխարհի առաջնությունում բարձր արդյունքների հասած Ադրբեջանի քունգ-ֆուի հավաքականի անդամները վերադարձել են հայրենիք։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, Հեյդար Ալիևի անվան միջազգային օդանավակայանում նրանց դիմավորել են լրագրողներ, երկրպագուներ և մարզիկների հարազատները։
Մեր մարզիկները, որոնք մրցում էին Light sanda կատեգորիայում, ընդհանուր առմամբ, նվաճել են 7 մեդալ՝ 5 ոսկե և 2 արծաթե։
Աղջիկների մրցապայքարում աշխարհի չեմպիոն է դարձել Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի փոխնախագահ Լեյլա Ալիևայի դուստր և նախագահ Իլհամ Ալիևի թոռնուհի Ամինա Ալիևան (11 տարեկան, 38 կգ):

• Внучка президента Азербайджана вернулась с победой на Родину
Члены сборной Азербайджана по кунг-фу, добившиеся высоких результатов на чемпионате мира в итальянском городе Перуджа, вернулись на Родину.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в Международном аэропорту Гейдар Алиев их встретили представители СМИ, болельщики и близкие спортсменов.
Наши спортсмены, выступившие в категории Light sanda, завершили соревнования, завоевав в целом 7 медалей – 5 золотых и 2 серебряные.
В соревнованиях среди девочек чемпионкой мира стала дочь вице-президента Фонда Гейдара Алиева Лейлы Алиевой, внучка президента Ильхама Алиева Амина Алиева (11 лет, 38 кг).