• ԵՄ երկրների ներկայացուցիչները՝ Շեհիդների ծառուղում
Հունվարի 20-ի ողբերգության 35-րդ տարելիցի նախօրեին՝ Ադրբեջանում Եվրամիության (ԵՄ) երկրների դեսպաններն այցելել են Շեհիդների ծառուղի։
Այս մասին նշվում է՝ Ադրբեջանում ԵՄ ներկայացուցչության սոցիալական ցանցի էջում, հայտնում է Armenia.Az-ը։
«Այս սգո օրը Ադրբեջանում ԵՄ դեսպան Պյոտր Միխալկոն՝ կազմակերպության անդամ երկրների դեսպանների հետ միասին հարգել է՝ 1990 թվականի հունվարի իրադարձությունների զոհերի հիշատակը և ծաղիկներ դրել նրանց շիրիմներին՝ Բաքվի Շեհիդների ծառուղում»,- ասվում է հրապարակման մեջ։
«Խոր վշտով ցավակցություն եմ հայտնում՝ 35 տարի առաջ այս ողբերգության ժամանակ զոհվածների ընտանիքներին և մերձավորներին։ ԵՄ-ն հավատարիմ է մնում՝ Հարավային Կովկասում և աշխարհում խաղաղության, կայունության և բարգավաճման ամրապնդմանը»,- հայտարարել է Միխալկոն։

• Представители стран Евросоюза на Аллее шехидов
В канун 35-й годовщины трагедии 20 января послы стран Европейского союза (ЕС) в Азербайджане посетили Аллею шехидов.
Об этом сообщается на странице представительства ЕС в Азербайджане в соцсетях, передает Armenia.Az.
«В этот траурный день посол ЕС в Азербайджане Петер Михалко вместе с послами стран - членов организации почтили память жертв январских событий 1990 года и возложили цветы к их могилам в Аллее шехидов в Баку», - говорится в публикации.
«С глубокой скорбью выражаю соболезнования семьям и близким погибших в этой трагедии 35 лет назад. ЕС остается приверженным укреплению мира, стабильности и процветания на Южном Кавказе и в мире», - заявил Михалко.