• Ադրբեջանական մանաթի անվանական արդյունավետ փոխարժեքն աճել է
2024 թվականի դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ արտարժույթների նկատմամբ ադրբեջանական մանաթի անվանական արդյունավետ փոխարժեքը հասել է 107,5 կետի։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկին, այս ցուցանիշը նախորդ ամսվա համեմատ աճել է 2,1 կետով։ Տարեկան կտրվածքով աճը կազմել է 4,7 կետ, իսկ 2024 թվականի սկզբի համեմատ՝ 5,5 կետ։
Մանաթի իրական արդյունավետ փոխարժեքը նախորդ տարվա դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել է 122,6 կետ՝ ամսական կտրվածքով աճելով 2,8 կետով, 2024 թվականի սկզբի համեմատ՝ 1,2 կետով, իսկ տարեկան կտրվածքով՝ 0,2 կետով։

04 Января 2025 - 12:10
По состоянию на 1 декабря 2024 года номинальный эффективный курс азербайджанского маната по отношению к иностранным валютам достиг 107,5 пункта.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, этот показатель вырос на 2,1 пункта по сравнению с предыдущим месяцем. В годовом выражении рост составил 4,7 пункта, а по сравнению с началом 2024 года - 5,5 пункта.
Реальный эффективный курс маната на 1 декабря прошлого года составил 122,6 пункта, увеличившись на 2,8 пункта в месячном выражении, на 1,2 пункта по сравнению с началом 2024 года и на 0,2 пункта в годовом исчислении.