• Բայրամովն ու Բերբոկը քննարկել են հետկոնֆլիկտային իրավիճակը տարածաշրջանում
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ արտաքին գործերի նախարարությանը հղումով, Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է՝ այցով Բաքվում գտնվող Գերմանիայի արտգործնախարար Աննալենա Բերբոքի հետ։
Կողմերը քննարկել են երկկողմ և բազմակողմ օրակարգը, ինչպես նաև COP29-ի շրջանակներում ընթացող բանակցությունները։ Նախարարները քննարկել են նաև՝ տարածաշրջանում հետհակամարտային իրավիճակը, ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման ներկա վիճակը և խաղաղ գործընթացում առկա խնդիրները։
Նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ևս մեկ անգամ մտահոգություն է հայտնել՝ Ադրբեջանի դեմ համակարգված կողմնակալ և անհիմն զրպարտչական արշավի կապակցությամբ՝ նշելով մեր երկրի դիրքորոշումը։

• Байрамов и Бербок обсудили постконфликтную ситуацию в регионе
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на МИД, министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов встретился с главой МИД Германии Анналенной Бербок, находящейся с визитом в Баку.
Стороны обсудили двустороннюю и многостороннюю повестку, а также текущие переговоры в рамках COP29. Министры также обсудили постконфликтную ситуацию в регионе, текущее состояние азербайджано-армянской нормализации, существующие проблемы в мирном процессе.
Министр Джейхун Байрамов в очередной раз выразил озабоченность по поводу скоординированной предвзятой и необоснованной клеветнической кампании против Азербайджана, отметив позицию нашей страны.