• Ջեյհուն Բայրամովը շնորհավորել է Բախտիյոր Սաիդովին
2024 թվականի նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հեռախոսազրույց է ունեցել Ուզբեկստանի արտաքին գործերի նախարար Բախտիյոր Սաիդովի հետ։
Ինչպես հայտնում է Report-ը՝ վկայակոչելով ԱԳՆ-ին, Բայրամովը շնորհավորել է Սաիդովին՝ Ուզբեկստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել հետագա հաջողություններ գործունեության մեջ։
«Հեռախոսազրույցի ընթացքում նախարարները քննարկել են երկու երկրների եղբայրական, բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների շրջանակում համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը»,- նշվում է տեղեկատվության մեջ։
Հեռախոսազրույցում ԱԳ նախարարները գոհունակությամբ նշել են նաև միջազգային հարթակներում համագործակցությունն ու փոխադարձ աջակցությունը։

22 Ноября 2024 - 09:21
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов 21 ноября 2024 года провел телефонный разговор с министром иностранных дел Узбекистана Бахтиёром Саидовым.
Как сообщает Armenia.Az со ссылкой на МИД, Байрамов поздравил Саидова с переназначением на пост министра иностранных дел Узбекистана и пожелал ему дальнейших успехов в деятельности.
«В ходе телефонного разговора министры обсудили вопросы сотрудничества в рамках братских, дружественных и союзнических отношений между двумя странами, а также текущую ситуацию в регионе», - отмечается в информации.
В телефонном разговоре главы МИД также с удовлетворением отметили сотрудничество и взаимную поддержку на международных платформах.
Отметим, что Законодательная (нижняя) палата парламента Узбекистана одобрила сегодня новый состав кабинета министров республики.