• Ահա թե ինչպես է վերականգնվում Զանգիլանի ջրամատակարարման համակարգը
Ադրբեջանի ջրային ռեսուրսների պետական գործակալությունը (ADSEA) լրացուցիչ տեղեկատվություն է ներկայացրել՝ օկուպացիայի ժամանակ ավերված Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի ջրամատակարարման համակարգի վերականգնման ընթացքի մասին։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գործակալությունում, մասնավորապես, Զանգիլան քաղաքում 9 կմ կոյուղագծի կառուցման աշխատանքներն ավարտվել են 83%-ով։ Նաև Զանգիլանում կառուցվում են երկու ջրամբարներ՝ յուրաքանչյուրը 4 հազար խմ տարողությամբ: Ներկայումս երկաթբետոնե աշխատանքներ են կատարվում։ Կկառուցվի ևս 2 ջրամբար՝ յուրաքանչյուրը 100 խմ տարողությամբ։
Նախագծի համաձայն՝ անձրևաջրերի կառավարման համար կտեղադրվի նաև մեկ կիլոմետրանոց տեղատարփի դրենաժային գիծ: Բացի այդ, նախատեսվում է հորատել 9 սուբարտեզյան հորեր և 1 պոմպակայան։

• Так восстанавливается система водоснабжения Зангилана
Государственное агентство водных ресурсов Азербайджана (ADSEA) представило очередную информацию о ходе восстановления разрушенной во время оккупации системы водоснабжения Карабаха и Восточного Зангезура.
Как сообщили Armenia.Az в агентстве, в частности, в частности, работы по строительству в городе Зангилан линии канализационного коллектора протяженностью 9 км выполнены на 83%. Также в Зангилане строятся два водяных резервуара емкостью 4 тысячи кубометров каждый, в настоящее время ведутся железобетонные работы. Будут построены 2 водных резервуара емкостью по 100 кубометров каждый.
Согласно проекту, для управления дождевой водой будет также проложена линия ливневой канализации протяженностью один километр. Кроме того, планируется пробурить 9 субартезианских скважин и 1 насосную станцию.