• Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն շնորհավորել է ադրբեջանական ժողովրդին Անկախության վերականգնման օրվա առթիվ
Մեր միասնական և ինքնիշխան Ադրբեջանին մաղթում ենք փառավոր պատմություն, անկախության հավերժ ու անքակտելի ճանապարհ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասվում է X սոցիալական ցանցում Ադրբեջանի ԱԳՆ հրապարակման մեջ։
«Սրտանց շնորհավորում ենք բոլոր հայրենակիցներին հոկտեմբերի 18-ի` Անկախության վերականգնման օրվա առթիվ, երբ ադրբեջանական ժողովուրդը վերականգնեց իր անկախությունը և վերածնեց պետականության ավանդույթները: Մեր միասնական և ինքնիշխան Ադրբեջանին մաղթում ենք միշտ փառավոր պատմություն, անկախության հավերժ ու անքակտելի ճանապարհ»,- ասված է ուղերձում։

• МИД АР поздравил азербайджанский народ с Днем восстановления независимости
Желаем нашему единому и суверенному Азербайджану славной истории, вечного и неотъемлемого пути к независимости.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорится в публикации министерства иностранных дел Азербайджана в социальной сети Х.
«Сердечно поздравляем всех соотечественников с 18 октября - Днем восстановления независимости, когда азербайджанский народ восстановил свою независимость и возродил традиции государственности. Желаем нашему единому и суверенному Азербайджану всегда славной истории, вечного и неотъемлемого пути к независимости», - говорится в сообщении.