• ՆԳՆ. Ադրբեջանում բացահայտվել է մոտ 25 հազար հանցագործություն
Այս տարվա հունվար-սեպտեմբեր ամիսների ընթացքում բացահայտվել է ՆԳՆ-ի և դատախազության կողմից գրանցված 24 586 հանցագործության 89,8%-ը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտարարվել է ներքին գործերի նախարարությունում անցկացված կոլեգիայի նիստում։
Ըստ տեղեկատվության՝ էապես նվազել են ծանր և առանձնապես ծանր հանցագործությունների, դիտավորությամբ սպանությունների ու սպանության փորձի, դիտավորությամբ ծանր մարմնական վնասվածք հասցնելու, գողությունների, կողոպուտների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ կատարված հանցագործությունների թիվը։
Ընդհանուր առմամբ, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ գրանցված նման ծանր հանցագործությունների թիվը նվազել է 2192-ով։

• МВД: В Азербайджане раскрыто около 25 тыс. преступлений
За январь-сентябрь этого года раскрыто 89,8% из 24 586 преступлений, зарегистрированных Министерством внутренних дел (МВД) и органами прокуратуры.
Как сообщает Armenia.Az, об этом говорилось на заседании коллегии в МВД.
Согласно информации, значительно сократилось число тяжких и особо тяжких преступлений, умышленных убийств и покушений, умышленного причинения тяжкого вреда здоровью, краж, грабежей, преступлений, совершенных с использованием информационных технологий, преступлений на почве семейных конфликтов и др.
В целом по сравнению с аналогичным периодом прошлого года зарегистрировано число подобных тяжких преступлений сократилось на 2 192 факта.