• Սարըև. Հայաստանի հետ, մենք արդեն բոլորին ցույց ենք տվել, թե ով է հաղթողը, ով` պարտվողը
Ադրբեջանի բասկետբոլի (Մ-18) պատանեական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Անար Սարըևը մեկնաբանել է՝ Եվրոպայի առաջնության C դիվիզիոնի B խմբի եզրափակիչ խաղում Հայաստանի նկատմամբ տարած հաղթանակը (76:69) և կիսաեզրափակիչ դուրս գալը, որտեղ նա կխաղա Ալբանիայի հետ:
Այս մասին հայտնում է Azerisport.com-ը։
«Մենք պատրաստ էինք հանդիպմանը և շատ լավ սկսեցինք այն։ Բայց տղաները մի քիչ հուզված էին, պատասխանատվություն էին զգում երկրի հանդեպ։ Շատերի համար սա առաջին անգամն էր, որ հանդիպում էր Հայաստանի հավաքականի հետ։ Բայց մենք զրուցեցինք տղաների հետ, բացատրեցինք, թե ինչ և ինչպես: Նրանք ասացին, որ այլևս չկա որևէ անձնական սկզբունքայնություն, մենք արդեն բոլորին ցույց ենք տվել, թե ով է հաղթողը, ով է պարտվողը։ Այսինքն՝ պետք է մրցահրապարակ դուրս գանք որպես մարզիկներ։ Տղաները հանգստացան, դուրս եկան խաղի ու հասան հաղթանակի։ Շնորհավորում եմ և՛ նրանց, և՛ մեր ժողովրդին այս հաղթանակի կապակցությամբ։
Կիսաեզրափակիչում մենք հանդիպելու ենք Ալբանիայի հետ։ Շուտով մենք կվերլուծենք նրանց խաղն ու գործողությունները և կպատմենք բասկետբոլիստներին, թե ինչպես հակադարձել նրանց։ Ամեն ինչ կանենք Ալբանիային հաղթելու և եզրափակիչ դուրս գալու համար»,- հայտարարել է Սարըևը։

26 Июля 2024 - 16:57
Главный тренер юношеской сборной Азербайджана (U-18) по баскетболу Анар Сарыев прокомментировал победу в заключительном матче группы B дивизиона С первенства Европы над Арменией (76:69) и выход в полуфинал, где она сыграет с Албанией.
Об этом сообщает Аzerisport.com.
«Мы были готовыми к матчу и очень хорошо его начали. Но у ребят немного чувствовалась взволнованность, они ощущали ответственность перед страной. Для многих впервые было встречаться с армянской командой. Но мы говорили с ребятами, объясняли, что да как. Сказали, уже нет какой-то личной принципиальности, мы уже всем показали, кто победитель, а кто проигравший. То есть, на площадку должны выходить как спортсмены. Ребята успокоились, вышли на игру и добились победы. Поздравляю и их, и наш народ с этой победой.
В полуфинале нас ждет матч с Албанией. Вскоре проанализируем их игру, действия и расскажем баскетболистам, как им противостоять. Сделаем все, чтобы обыграть Албанию и выйти в финал», — заявил Сарыев.