30 Հունիսի 2025 - 09:44
Ադրբեջանում չեղարկվել են Ռուսաստանի պետական և մասնավոր հաստատությունների կողմից նախատեսված բոլոր մշակութային միջոցառումները, այդ թվում՝ համերգները, փառատոնները, ներկայացումները, ցուցահանդեսները և այլն։
Այս մասին Armenia.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի մշակույթի նախարարությունից։
«Հաշվի առնելով Եկատերինբուրգում Ռուսաստանի իրավապահ մարմինների կողմից էթնիկ հողի վրա ադրբեջանցիների նկատմամբ կատարված ցուցադրական, նպատակային և սպանություններն ու բռնության գործողությունները, ինչպես նաև հաշվի առնելով, որ նման դեպքերը վերջերս դարձել են համակարգված, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բոլոր մշակութային միջոցառումները, այդ թվում՝ ռուսական պետական և մասնավոր հաստատությունների կողմից նախատեսված համերգները, փառատոնները, ներկայացումները, ցուցահանդեսները և այլն, չեղարկվում են», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Շեշտվում է, որ քաղաքացիները կարող են կապ հաստատել համապատասխան վաճառքի կետերի և առցանց հարթակների հետ՝ տոմսերը վերադարձնելու համար։

• В Азербайджане отменены российские культурные мероприятия
В Азербайджане отменяются все культурные мероприятия, в том числе концерты, фестивали, спектакли, выставки и другие, запланированные к проведению российскими государственными и частными учреждениями.
Об этом Armenia.Az сообщили в азербайджанском Минкультуры.
«Принимая во внимание демонстративные целенаправленные и внесудебные убийства и акты насилия, совершенные правоохранительными органами России против азербайджанцев по этническому признаку в Екатеринбурге, а также учитывая, что в последнее время подобные случаи приобрели систематический характер, отменяются все культурные мероприятия между Азербайджаном и Россией, в том числе концерты, фестивали, спектакли, выставки и другие, запланированные к проведению российскими государственными и частными учреждениями», – отмечается в сообщении.
Подчеркивается, что граждане могут обратиться в соответствующие пункты продаж и онлайн-платформы для возврата билетов.