06 Հուլիս 2024 - 11:28
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը ժամանել է Ադրբեջան՝ մասնակցելու Շուշայում կայանալիք Թուրքական պետությունների կազմակերպության (ԹՊԿ) մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Ֆիզուլիի միջազգային օդանավակայանում, որտեղ ծածանվում էին ԹՊԿ անդամ երկրների ազգային դրոշները, հարգարժան հյուրի պատվին պատվո պահակախումբ է շարվել։
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին դիմավորել են ԱՀ առաջին փոխվարչապետ Յագուբ Էյուբովը, Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջաններում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Էմին Հուսեյնովը, ԱԳ փոխնախարար Սամիր Շարիֆովը և այլ պաշտոնյաներ:

• Токаев прибыл с визитом в Азербайджан
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев прибыл с визитом в Азербайджан для участия в предстоящем в Шуше неформальном Саммите глав государств Организации тюркских государств (ОТГ).
Как сообщает Armenia.Az, в Физулинском международном аэропорту, где развевались государственные флаги стран-членов ОТГ, в честь высокого гостя был выстроен почетный караул.
Президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева встречали первый заместитель премьер-министра Азербайджанской Республики Ягуб Эйюбов, специальный представитель Президента Азербайджанской Республики в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах Эмин Гусейнов, заместитель министра иностранных дел Самир Шарифов и другие официальные лица.