23 0Հոկտեմբերի 2024 - 14:26
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկությունը զետեղված է ԱՀ ղեկավարի պաշտոնական կայքում։ Նամակում Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Վիկտոր Օրբանին և Հունգարիայի ողջ ժողովրդին այդ երկրի ազգային տոնի կապակցությամբ:
Իլհամ Ալիևը գոհունակություն է հայտնել փոխվստահության վրա հիմնված և ամեն օր նոր բովանդակությամբ հարստացող ադրբեջանա-հունգարական հարաբերությունների ներկա մակարդակից։ Նախագահն ընդգծել է, որ Ադրբեջանը հատուկ նշանակություն է տալիս մեծ ներուժ ունեցող միջպետական հարաբերությունների ընդլայնմանը և Հունգարիայի հետ ռազմավարական գործընկերության խորացմանը։
Իլհամ Ալիևը վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանը և Հունգարիան կշարունակեն համատեղ ջանքեր գործադրել՝ ամրապնդելու և զարգացնելու ադրբեջանա-հունգարական բարեկամական հարաբերությունները և ռազմավարական գործընկերությունը՝ ելնելով պետությունների և ժողովուրդների շահերից ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթություններում, մասնավորապես Թյուրքական պետությունների կազմակերպության շրջանակներում:

• Алиев поздравил Орбана
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на официальном сайте главы АР. В письме Ильхам Алиев поздравил Виктора Орбана и весь народ Венгрии с национальным праздником этой страны.
Ильхам Алиев выразил удовлетворение нынешним уровнем азербайджано-венгерских отношений, основанных на взаимном доверии и с каждым днем обогащающихся новым содержанием. Президент подчеркнул, что Азербайджан придает особое значение расширению имеющих большой потенциал межгосударственных связей и углублению стратегического партнерства с Венгрией.
Ильхам Алиев выразил уверенность в том, что Азербайджан и Венгрия и впредь будут прилагать совместные усилия для укрепления и развития азербайджано-венгерских дружественных отношений и стратегического партнерства в интересах государств и народов как в двустороннем формате, так и в многосторонней плоскости, в частности в рамках Организации тюркских государств.