• Ադրբեջանում ստարտափներին աջակցելու հիմնադրամ կստեղծվի
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին ասել է Նորարարությունների և թվային զարգացման գործակալության (IRIA) նորարական էկոհամակարգի բաժնի ղեկավար Եվգենյա Բիկմուրզինան՝ գործակալության 2023 թվականի գործունեության արդյունքներին և առաջիկա անելիքներին նվիրված մամուլի ասուլիսում։
Նրա խոսքով, 2024 թվականին նախատեսվում է ստեղծել նաև ադրբեջանցի հիմնադիրների համար ստարտափների աջակցության հիմնադրամ՝ 10 միլիոն դոլարի չափով։
«Ընթացիկ տարվա նպատակները ներառում են նաև 38 ներդրումային գործարքներ հրեշտակ ներդրողների և վենչուրային հիմնադրամների կողմից և հրեշտակ ներդրողների ևս մեկ ակումբի գործունեության մեկնարկը», - ասել է Բիկմուրզինան:

11 Марта 2024 - 14:51
Как сообщает Armenia.Az, об этом начальник отдела инновационной экосистемы Агентства инноваций и цифрового развития (IRIA) Евгения Бикмурзина заявила на пресс-конференции по итогам деятельности агентства за 2023 и предстоящим задачам.
По ее словам, в 2024 году также планируется создать фонд поддержки стартапов для азербайджанских учредителей в размере 10 млн долларов США.
«В числе целей на текущий год также 38 инвестиционных сделок со стороны инвесторов-ангелов и венчурных фондов и начало работы еще одного клуба инвесторов-ангелов», - сказала Бикмурзина.