31 0Հոկտեմբերի 2022 - 10:15
«Ազատագրված տարածքներում կառուցված նոր դպրոցները կարող են շահագործման հանձնվել հաջորդ ուսումնական տարում»:
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին AzTV-ի ուղիղ եթերում հայտարարել է գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նախարարը հայտնել է, որ ավարտին է մոտենում Շուշայում նոր դպրոցի շինարարությունը, շինարարական աշխատանքները պետք է ավարտվեն մինչև այս ուսումնական տարվա ավարտը։ Բացի այդ, ավարտին են մոտենում նաև Աղդամի թիվ 1 միջնակարգ դպրոցում աշխատանքները, ամբողջությամբ պատրաստ է Սուգովուշան գյուղի ուսումնական հաստատությունը։ Արդեն մեկնարկել է Ջաբրայիլի թիվ 1 դպրոցի շինարարությունը, իսկ Քելբաջարի շրջանում ավարտվել են դպրոցի նախագծային աշխատանքները։

31 Октября 2022 - 09:11
«Новые школы, построенные на освобожденных территориях, могут быть сданы в эксплуатацию в следующем учебном году».
Как сообщает Armenia.Az, об этом в прямом эфире AzTV заявил министр науки и образования Эмин Амруллаев.
Министр сообщил, что строительство новой школы в Шуше близится к окончанию, работы в которой должны завершится до конца этого учебного года. Также подходит к концу работы в средней школе №1 в Агдаме, полностью готова образовательное учреждение в поселке Суговушан. Начато строительство школы №1 в Джебраиле, а в Кяльбаджарском районе выполнены проектные работы.