• Մամեդով. Ադրբեջանում աջակցություն են ստացել արհմիության հարյուր հազարավոր անդամներ
2024 թվականին և այս տարվա առաջին 11 ամիսներին Ադրբեջանում աջակցություն են ստացել արհմիության շուրջ 300 000 անդամներ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի Արհմիությունների կոնֆեդերացիայի (ԱՀԿ) նախագահ Սահիբ Մամեդովը կազմակերպության 8-րդ համագումարում։
Նրա խոսքով՝ ներկայումս Կոնֆեդերացիայի և դրա անդամ կազմակերպությունների խնամքի տակ են գտնվում 209 նահատակների ընտանիքների 378 անդամներ։
ԱՀԿ ղեկավարը նշել է, որ ստեղծվել է անհրաժեշտ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ենթակառուցվածք՝ կազմակերպության գործունեությունը ժամանակակից պահանջներին համապատասխանեցնելու համար։
«Միայն այս տարվա ընթացքում տրամադրվել է ավելի քան 38 000 ուղեգիր, ինչի շնորհիվ ավելի քան 76 000 քաղաքացիներ կարողացել են օգտվել արտոնյալ արձակուրդից և բժշկական օգնությունից», - ընդգծել է նա։

16 Декабря 2025 - 16:17
В 2024 году и за 11 месяцев текущего года в Азербайджане оказана поддержка почти 300 тысячам членам профсоюзов.
Как сообщает Report, об этом председатель Конфедерации профсоюзов Азербайджана (AHİK) Сахиб Мамедов на VIII Съезде организации.
По его словам, в настоящее время под опекой Конфедерации и ее членских организаций находятся 378 человек из 209 семей шехидов.
Глава AHİK отметил, что для приведения деятельности организации в соответствие с современными требованиями была создана необходимая инфраструктура информационных технологий.
«Только за прошедший период текущего года было выдано более 38 тысяч путевок, благодаря чему свыше 76 тысяч граждан смогли воспользоваться льготными условиями отдыха и лечения», — подчеркнул он.