• «Մեծ վերադարձ». Թեզեբինան և Սեյիդբեյլին ընդունում են նոր բնակիչներին
Համաձայն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի՝ շարունակվում է «Մեծ վերադարձը» օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այսօր Խոջալուի շրջանի Թեզեբինա և Սեյիդբեյլի գյուղերից յուրաքանչյուրը վերադառնում են 10 ընտանիք (համապատասխանաբար 44 և 41 մարդ)։
Վերաբնակեցված ընտանիքները նախկինում ժամանակավորապես բնակվում էին երկրի տարբեր մասերում, հիմնականում՝ հանրակացարաններում, առողջարաններում և վարչական շենքերում։
Այսպիսով, Թեզեբինա գյուղում վերաբնակեցված ընտանիքների թիվը հասնում է 139-ի (609 մարդ), իսկ Սեյիդբեյլիում՝ 48-ի (168 մարդ)։

• «Великое Возвращение»: Тезебина и Сеидбейли принимают новых жителей
В соответствии с поручением президента Азербайджана Ильхама Алиева продолжается «Великое Возвращение» на освобожденные от оккупации территории.
Как сообщает Report, сегодня в села Тезебина и Сеидбейли Ходжалинского района переселяются по 10 семей (44 и 41 человек соответственно).
Переселенцы — это семьи, временно проживавшие в различных уголках республики, в основном в общежитиях, санаториях и административных зданиях.
Таким образом, число семей, переселенных в село Тезебина, достигнет 139 (609 человек), а в Сеидбейли — достигнет 48 (168 человек).