22 0Հոկտեմբերի 2025 - 12:28
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները վերացնելու համար։
APA-ի փոխանցմամբ, նա այս մասին հայտարարել է Թբիլիսիում անցկացվող՝ «Մետաքսի ճանապարհի» 5-ամյակին նվիրված ֆորումում իր ելույթում։
Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովին։
Նշենք, որ երեկ նախագահ Իլհամ Ալիևը Աստանայում Ղազախստանի նախագահ Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է, որ Ադրբեջանը վերացրել է՝ Հայաստան բեռների տարանցման բոլոր սահմանափակումները, որոնք գոյություն ունեին օկուպացիայից ի վեր։

• Пашинян поблагодарил Алиева за снятие ограничений на транзит грузов в Армению
Премьер-министр Армении Никол Пашинян поблагодарил президента Азербайджана Ильхама Алиева за снятие всех ограничений на транзит грузов в Армению.
Как передает AПA, об этом он заявил во время своего выступления на проходящем в Тбилиси V юбилейном Форуме «Шелковый путь».
Он также выразил благодарность премьер-министру Азербайджана Али Асадову.
Отметим, вчера президент Ильхам Алиев в ходе заявления для прессы в Астане с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым сообщил, что Азербайджан снял все существовавшие с момента оккупации ограничения на транзит грузов в Армению.