17 Սեպտեմբերի 2025 - 12:30
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վերահաստատել է իր հանձնառությունը՝ Ադրբեջանի հետ խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալացման ուղղությամբ աշխատանքին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, ՀՀ վարչապետը այս մասին գրել է X-ի իր էջում՝ ի պատասխան ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած հանդիպման մասին հրապարակմանը։
«Ես ևս մեկ անգամ շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեզ, նախագահ Թրամփ՝ Ադրբեջանի հետ այս պատմական համաձայնագրի կնքմանը միջնորդության համար. ոչ ոք նախկինում նման բանի չի հասել։ Ես վերահաստատում եմ իմ հանձնառությունը՝ խաղաղության հետագա ինստիտուցիոնալացման և TRIPP-ի իրականացման ուղղությամբ աշխատանքին», - գրել է Փաշինյանը։

17 Сентября 2025 - 10:12
Премьер-министр Армении Никол Пашинян подтвердил свою приверженность работе по дальнейшей институционализации мира с Азербайджаном.
Как передает Armenia.Az, об этом премьер-министр Армении написал на своей странице в X, в ответ на публикацию президента США Дональда Трампа о Вашингтонской встрече 8 августа.
«Еще раз выражаю благодарность Вам, президент Трамп, за посредничество в заключении этого исторического соглашения с Азербайджаном — такого никто ранее не достигал. Подтверждаю свою приверженность работе по дальнейшей институционализации мира и реализации TRIPP», — написал Пашинян.